Poradniki

Kije do hokeja halowego – modele z naszej oferty na sezon 2026/27: długości, wygięcie, dla kogo

Kij halowy Gryphon Taboo XLB Indoor Wood G26 na białym tle

To ciąg dalszy wpisu Kij halowy – czym różni się od kija na trawę i jak go wybrać. Tamten tekst tłumaczy, czym kij do hali różni się od kija na trawę, dlaczego bywa lżejszy i smuklejszy i jakie modele pasują do poszczególnych poziomów gry. Tutaj schodzimy na poziom pełnej listy: kije do hokeja halowego z naszej oferty na sezon 2026/27 to siedemnaście modeli czterech marek oznaczonych na kartach produktów wyłącznie do hali, od drewnianych kijów na start po halowe wersje flagowych serii, w długościach od 34 do 37,5 cala i w cenach od 189 do 1 185 zł. Pokazujemy, jak czytać ich karty, czym różnią się profile wygięcia, co mówi skład laminatu i który model do kogo pasuje według opisu producenta.

Dane techniczne pochodzą z kart produktów w naszym sklepie według stanu z października 2026 roku, a ceny z kart produktów sprawdzonych 3 listopada 2026. Aktualne ceny, kolory i dostępne długości sprawdź na karcie produktu, bo stan wariantów może się zmieniać.

Sezon halowy rusza w listopadzie

Jesień to w polskim hokeju moment przejścia z trawy do hali, a w tym roku dochodzi do tego nowe wydanie przepisów halowych FIH, które na poziomie międzynarodowym obowiązuje od 1 listopada 2026. Terminy rozgrywek halowych ustala Polski Związek Hokeja na Trawie, a od kiedy nowe przepisy obowiązują w danej lidze, decyduje regulamin tych rozgrywek. Co zmienia nowe wydanie i gdzie szukać terminarza, opisaliśmy we wpisie o sezonie halowym 2026/27. Tutaj zostajemy przy sprzęcie: dla zawodnika z pola start sezonu halowego to przede wszystkim pytanie, czy ma kij do hali i czy ten kij pasuje do jego gry.

Jak czytać kartę kija halowego

Każdy kij w naszym sklepie ma na karcie kilka stałych pól. Przy kiju halowym pięć z nich rozstrzyga, czy model w ogóle wchodzi w grę, zanim zaczniesz porównywać opisy.

  • Odmiana – „Indoor” oznacza kij opisany przez producenta jako halowy. Siedemnaście modeli z tego wpisu ma wyłącznie to oznaczenie. Osobną grupę stanowią kije oznaczone w naszych danych jednocześnie „Indoor” i „Outdoor”; piszemy o nich w końcowej części tekstu.
  • Długość – podawana w calach. W kijach wyłącznie halowych z naszej oferty występują długości 34, 35, 36,5 i 37,5 cala.
  • Skład – drewno albo kompozyt z określonym udziałem włókna węglowego. Gryphon podaje go jako Carbon Quotient, Ritual i TK w modelach kompozytowych jako procent węgla, włókna szklanego i aramidu, a w modelach drewnianych jako drewno. Przy trzech kijach Grays karta nie podaje składu, więc nie porównujemy ich pod tym względem.
  • Profil i typ wygięcia – nazwa profilu producenta (Indoor DII, Pro Indoor, XLB, LB, ultra-low bow, Dynabow, Jumbow) i, gdy karta je podaje, głębokość wygięcia w milimetrach oraz odległość punktu szczytowego od główki.
  • Waga – tylko Gryphon podaje masę swoich kompozytowych kijów halowych: około 480 g w długości 36,5 cala i 490 g w długości 37,5 cala, z tolerancją plus minus 10 g; drewniany Taboo XLB Indoor Wood G26 masy na karcie nie ma. Pozostali producenci nie podają masy na kartach, więc nie zestawiamy jej w tabeli.

Do tego dochodzi pole „Poziom zaawansowania”, w którym producent sam wskazuje, dla kogo zaprojektował kij: od „początkujący / junior” po „elita / wyczyn (hala)”. Traktujemy je jako wskazówkę producenta, nie jako nasz ranking.

Długości kijów halowych w naszej ofercie

Długość kija halowego dobiera się tak samo jak kija na trawę, według wzrostu i postawy zawodnika, a nie według odmiany gry. Jak mierzyć i jakie długości odpowiadają dzieciom i dorosłym, opisaliśmy w osobnym wpisie o doborze długości kija. Tutaj liczy się to, które długości w ogóle są do wyboru wśród kijów halowych.

  • 34 i 35 cali – Grays DB1Xi Dynabow Junior (obie długości) i Ritual Precision 10 Indoor Jr (tylko 35 cali). To jedyne dwa kije wyłącznie halowe w długościach juniorskich. Porównaliśmy je szczegółowo we wpisie o kiju halowym dla dziecka, więc tutaj tylko je wymieniamy.
  • Tylko 36,5 cala – Gryphon Cobra Pro Indoor G26 i Gryphon Elan Pro Indoor G26. Jeśli potrzebujesz 37,5 cala, te dwa modele odpadają.
  • 36,5 i 37,5 cala – pozostałe trzynaście modeli: Grays DB1Xi Dynabow, Grays JB6GXi Jumbow Indoor, Gryphon Bluesteel DII Indoor G26, Gryphon Striker DII Indoor G26, Gryphon Taboo XLB Indoor Wood G26, Gryphon Tour DII Indoor G26, Ritual Precision 10 Indoor, Ritual Precision 25 Max Indoor, Ritual Precision 50 Max Indoor, TK P1 XLB Indoor, TK P3 XLB Indoor, TK P4 LB Indoor i TK W2 LB Indoor.

Wśród kijów wyłącznie halowych nie ma w naszych danych długości 38,5 cala. Zawodnik, któremu na trawie pasuje 38,5 cala, wybiera w hali między 37,5 cala a jednym z kijów oznaczonych do obu odmian, które opisujemy niżej.

Wygięcie: profile czterech marek

W hali piłkę prowadzi się tuż przy podłodze, nie wolno jej uderzać z zamachu, a podnosić wolno tylko przy strzale na bramkę. Producenci projektują więc halowe profile wygięcia z myślą o kontroli piłki przy parkiecie i o szybkim pchnięciu lub flicku z krótkiego ruchu. Czym w ogóle jest wygięcie i jak czytać oznaczenia low, mid i standard, wyjaśnia osobny wpis o wygięciu kija. Każda z czterech marek w naszej ofercie opisuje swoje halowe profile własnymi nazwami.

Gryphon: Indoor DII i Pro Indoor

W kompozytowych modelach halowej linii G26 Gryphon stosuje dwa profile, a drewniany Taboo ma trzeci. Indoor DII to halowa wersja ekstremalnie niskiego wygięcia Deuce II; producent opisuje go jako Indoor Extra Low Bow i stosuje w modelach Tour DII Indoor, Bluesteel DII Indoor i Striker DII Indoor, czyli w kijach dla zaawansowanych i wyczynowych graczy hali nastawionych na grę techniką w ciasnej przestrzeni; producent wymienia przy nich także unoszenie piłki, które w hali jest dozwolone tylko przy strzale na bramkę. Pro Indoor to halowy niski profil, według karty trzymający piłkę płasko przy prowadzeniu i podaniu; występuje w Cobra Pro Indoor i Elan Pro Indoor. Drewniany Taboo XLB Indoor Wood ma profil XLB, czyli Extra Low Bow. Gryphon nie podaje na kartach kijów halowych głębokości wygięcia w milimetrach, więc porównujemy te profile tylko po nazwie i opisie.

TK: Xtreme Late Bow i Late Bow

TK podaje liczby. Profil Xtreme Late Bow w modelach P1 XLB Indoor i P3 XLB Indoor ma wygięcie o głębokości 25 mm osadzone 200 mm od główki; producent opisuje je jako ciasną kontrolę piłki przy bandzie i w grze na małej przestrzeni. Profil Late Bow w P4 LB Indoor i W2 LB Indoor ma głębokość 24 mm w odległości 220 mm od główki, co karta nazywa klasyczną pozycją wygięcia pod pewne podanie i przyjęcie. Wszystkie cztery kije TK mają balans 380 mm.

Ritual: ultra-low bow 24 mm

Cała halowa linia Precision ma wygięcie ultra-low bow o profilu 24 mm, które producent opisuje jako nastawione na kontrolę piłki. W Precision 25 Max Indoor i Precision 50 Max Indoor karta podaje dodatkowo kąt twarzy 40 stopni, a przy modelu 50 Max określa wygięcie jako ultra-low / extreme low bow pod kontrolę i uniesienia. Precision 10 Indoor i jego wersja juniorska mają ten sam profil 24 mm w konstrukcji o niskim udziale węgla.

Grays: Dynabow i Jumbow

Grays opisuje profile nazwami rodzin. Dynabow w DB1Xi Dynabow i DB1Xi Dynabow Junior to według karty profil uniwersalny, połączony z małą główką micro pod ostry drybling i szybkie zmiany kierunku. Jumbow GX w JB6GXi Jumbow Indoor to profil mocniejszy, zoptymalizowany według producenta pod celne drag flicki i szybkie podania, z dużą główką maxi. Grays nie podaje na tych kartach głębokości ani punktu wygięcia.

Skład: drewno, szkło i węgiel

Udział włókna węglowego decyduje o sztywności kija. W opisach swoich serii producenci łączą większy udział węgla z szybszym schodzeniem piłki przy podaniu i mocniejszym flickiem, a mniejszy udział węgla i większy włókna szklanego z kijem bardziej wybaczającym niedokładne przyjęcie, co wskazują przy modelach na start. Ile węgla naprawdę potrzebujesz i co robią włókno szklane i aramid, wyjaśnia osobny wpis o materiałach kijów. W kijach wyłącznie halowych z naszej oferty skład układa się w cztery grupy.

  • Drewno – Gryphon Taboo XLB Indoor Wood G26 (drewniany rdzeń, według karty wytrzymały i do treningu) oraz TK W2 LB Indoor (100 % drewna morwowego ze wzmocnieniem z aramidu i włókna szklanego, bez węgla). Producenci opisują je jako kije z klasycznym czuciem drewna, na pierwszy sezon w hali i do spokojnego podania przy bandzie.
  • Niski udział węgla – Gryphon Cobra Pro Indoor G26 (Carbon Quotient 40), TK P4 LB Indoor (30 % węgla, 65 % włókna szklanego, 5 % aramidu), Ritual Precision 10 Indoor i Precision 10 Indoor Jr (karta mówi o niskim udziale węgla, poziom wejściowy) oraz Ritual Precision 25 Max Indoor (około 25 % węgla z rdzeniem premium z Japonii).
  • Środek skali – Gryphon Elan Pro Indoor G26 (Carbon Quotient 70), TK P3 XLB Indoor (50 % węgla, 45 % włókna szklanego, 5 % aramidu) i Ritual Precision 50 Max Indoor (50 % węgla, 45 % włókna szklanego, 5 % aramidu, rdzeń premium z Japonii).
  • Wysoki udział węgla – TK P1 XLB Indoor (80 % japońskiego węgla, 15 % włókna szklanego, 5 % aramidu), Gryphon Striker DII Indoor G26 (Carbon Quotient 90), Gryphon Bluesteel DII Indoor G26 (Carbon Quotient 95) i Gryphon Tour DII Indoor G26 (Carbon Quotient 100).

Carbon Quotient Gryphona i procent węgla w opisach Ritual i TK to dwa różne sposoby zapisu i nie zestawiamy ich wprost. W obrębie jednej marki numer mówi, gdzie model leży w hierarchii: u Gryphona od Cobry (40) do Tour (100), u TK od P4 (30 %) do P1 (80 %), u Ritual od Precision 10 do Precision 50. Trzy kije Grays nie mają składu na karcie; producent opisuje je jako kompozytowe kije generacji Xi.

Siedemnaście kijów halowych w jednej tabeli

Zestawienie obejmuje wszystkie kije oznaczone w naszych danych wyłącznie jako halowe. Kolejność w tabeli wynika z ceny, a nie z oceny. Skład i poziom podajemy tak, jak zapisał je producent na karcie.

ModelDługości (cale)Wygięcie według kartySkład według kartyPoziom według kartyCena (3 listopada 2026)
Grays DB1Xi Dynabow Junior34, 35Dynabow, główka microkompozyt (bez szczegółów)brak na karcie (juniorski)189 zł
Grays DB1Xi Dynabow36,5, 37,5Dynabow, główka microkompozyt (bez szczegółów)brak na karcie241 zł
Gryphon Cobra Pro Indoor G2636,5Pro IndoorCarbon Quotient 40początkujący / junior (hala)259 zł
Ritual Precision 10 Indoor Jr35ultra-low bow, 24 mmniski udział węglapoczątkujący / junior366 zł
Ritual Precision 10 Indoor36,5, 37,5ultra-low bow, 24 mmniski udział węglapoczątkujący366 zł
Gryphon Elan Pro Indoor G2636,5Pro IndoorCarbon Quotient 70zaawansowany / średniozaawansowany (hala)431 zł
TK W2 LB Indoor36,5, 37,5Late Bow, 24 mm w 220 mm100 % drewno morwowe, aramid, włókno szklanebrak na karcie520 zł
TK P4 LB Indoor36,5, 37,5Late Bow, 24 mm w 220 mm30 % węgla, 65 % włókna szklanego, 5 % aramidubrak na karcie541 zł
Ritual Precision 25 Max Indoor36,5, 37,5ultra-low bow, 24 mm, kąt twarzy 40°ok. 25 % węgla, rdzeń premiumklubowy / średniozaawansowany560 zł
Gryphon Striker DII Indoor G2636,5, 37,5Indoor DIICarbon Quotient 90zaawansowany / wyczyn (hala)647 zł
TK P3 XLB Indoor36,5, 37,5Xtreme Late Bow, 25 mm w 200 mm50 % węgla, 45 % włókna szklanego, 5 % aramidubrak na karcie650 zł
Grays JB6GXi Jumbow Indoor36,5, 37,5Jumbow GX, główka maxikompozyt (bez szczegółów)brak na karcie689 zł
Gryphon Taboo XLB Indoor Wood G2636,5, 37,5XLB (Extra Low Bow)drewnopoczątkujący / trening (hala)776 zł
Ritual Precision 50 Max Indoor36,5, 37,5ultra-low / extreme low bow, 24 mm, kąt twarzy 40°50 % węgla, 45 % włókna szklanego, 5 % aramiduzaawansowany776 zł
Gryphon Bluesteel DII Indoor G2636,5, 37,5Indoor DIICarbon Quotient 95zaawansowany / wyczyn (hala)862 zł
TK P1 XLB Indoor36,5, 37,5Xtreme Late Bow, 25 mm w 200 mm80 % węgla, 15 % włókna szklanego, 5 % aramidubrak na karcie866 zł
Gryphon Tour DII Indoor G2636,5, 37,5Indoor DIICarbon Quotient 100elita / wyczyn (hala)1 185 zł

Cena nie układa się wprost według udziału węgla. Drewniany Gryphon Taboo XLB Indoor Wood G26 kosztuje tyle samo co Ritual Precision 50 Max Indoor z 50 % węgla, a TK W2 LB Indoor bez węgla jest droższy od Gryphon Elan Pro Indoor G26 z Carbon Quotient 70. Porównuj więc modele w obrębie potrzeb, a nie samej ceny.

Dla kogo który kij: cztery grupy według opisów producentów

Producenci piszą na kartach, dla kogo zaprojektowali dany model. Zebraliśmy te wskazania w cztery grupy. To nie jest ranking: w każdej grupie są kije o różnym składzie, profilu i cenie, a o wyborze decyduje przymiarka z piłką na parkiecie.

Pierwszy sezon w hali

Gryphon Taboo XLB Indoor Wood G26 producent kieruje do początkujących i do klubów kompletujących sprzęt treningowy na sezon halowy, dla dzieci, młodzieży i dorosłych stawiających pierwsze kroki, zanim przejdą na modele kompozytowe; przy cenie 776 zł to jednak model droższy od wejściowych kompozytów, takich jak Cobra Pro Indoor za 259 zł. Gryphon Cobra Pro Indoor G26 jest według karty halową wersją Cobry dla początkujących graczy hali, juniorów i osób grających rekreacyjnie zimą; producent opisuje go jako swój najbardziej przystępny markowy kij halowy. Ritual Precision 10 Indoor to wejściowy model halowej linii Precision, dla rozpoczynających grę w hali i dla juniorów przechodzących na pełnowymiarowy kij halowy; według opisu niski udział węgla wybacza błędy techniczne przy nauce prowadzenia po twardej nawierzchni. TK W2 LB Indoor producent przeznacza dla zawodników, którzy chcą tradycyjnego drewnianego kija do gry przy bandzie i spokojnego podania, a TK P4 LB Indoor dla rozwijających się zawodników halowych: według karty ma dość węgla, żeby reagował, i dość włókna szklanego, żeby wybaczał.

Dziecko i junior

Dwa kije mają długości juniorskie. Grays DB1Xi Dynabow Junior (34 i 35 cali) to według karty juniorska wersja kompozytowego kija halowego z generacji Xi, z uniwersalnym profilem Dynabow i małą główką, która wspiera drybling i szybkie zmiany kierunku. Ritual Precision 10 Indoor Jr (35 cali) jest krótszy i lżejszy od modelu seniorskiego i dopasowany do wzrostu i siły młodego gracza rozpoczynającego grę w hali. Dziecko, któremu pasuje już 36,5 cala, wybiera z grupy wyżej; przy Gryphon Taboo XLB Indoor Wood G26 i Ritual Precision 10 Indoor karta wprost wymienia naukę i pierwsze kroki, a przy TK W2 LB Indoor tradycyjną grę przy bandzie.

Gracz regularny w lidze

Ritual Precision 25 Max Indoor producent kieruje do graczy halowych grających regularnie w lidze, którzy chcą mocniejszego i bardziej precyzyjnego kija niż model wejściowy, ale nie potrzebują jeszcze sztywności Precision 50. Gryphon Elan Pro Indoor G26 jest według karty halową wersją Elana dla graczy zaawansowanych i średniozaawansowanych, którzy chcą wyraźnego zwrotu energii bez ceny topowych modeli; producent wskazuje pomocnika lub napastnika ceniącego kontrolę i podanie. TK P3 XLB Indoor opisany jest jako kij dla zawodników rozwijających grę halową, z kontrolą przy bandzie i grą blisko piłki: według karty węgiel daje sztywność i czucie, a włókno szklane wybacza błędy. Grays DB1Xi Dynabow z uniwersalnym profilem i małą główką producent opisuje jako kij pod pewne przyjęcie, podanie i minięcie rywala pod presją.

Zawodnik zaawansowany i wyczynowy

Gryphon ma tu trzy kije z profilem Indoor DII. Striker DII Indoor G26 (Carbon Quotient 90) producent opisuje jako wyczynowy kij halowy dla napastników i pomocników ceniących drybling, szybkie podanie i uniesienie piłki przy strzale na bramkę; wysoka zawartość węgla ma według karty przekładać się na moc podania, czyli pchnięcia, bo w hali piłki nie wolno uderzać. Bluesteel DII Indoor G26 (Carbon Quotient 95) to zdaniem producenta wybór dla osoby, która chce zwrotu energii bliskiego topowej półce, ale nie sięga po najdroższy Tour. Tour DII Indoor G26 (Carbon Quotient 100) jest halową wersją flagowego Tour, dla zawodników elity grających w hali. Ritual Precision 50 Max Indoor to najwyższy model halowej linii Precision, według karty dla zaawansowanych graczy halowych, którzy chcą precyzji podania, kontroli piłki na parkiecie i pewnych uniesień na bramkę; karta wymienia też trzon Triple-Layer Handle System z warstwą żelu i pianką EVA tłumiącą drgania. TK P1 XLB Indoor z 80 % japońskiego węgla producent kieruje do zawodników halowych grających szybko, blisko piłki i z odbiciami od bandy. Grays JB6GXi Jumbow Indoor z mocnym profilem Jumbow GX i dużą główką opisany jest jako wybór dla drag flickerów i wszechstronnych graczy.

Kije oznaczone do hali i na trawę

Oprócz siedemnastu kijów wyłącznie halowych w naszych danych znajdują się dwadzieścia trzy modele oznaczone jednocześnie „Indoor” i „Outdoor”. Producent nie zbudował ich jako kijów halowych. Dziewięć seniorskich kijów Gryphon to według kart modele linii G26 z profilami DII Bow i Pro25 Bow o masie około 515–535 g; dziesiąty to juniorski Tour Pro-J z profilem Pro w długościach 34,5 i 35,5 cala, bez masy na karcie. Kije Ritual to linie Velocity, Ultra, Specialist i Finesse z wygięciem 24 mm, bez masy na karcie poza Velocity 95. Oznaczenie do obu odmian mówi, że według naszych danych taki kij może trafić do hali, ale jego karta opisuje także zagrania z trawy: uderzenia, drag flicki z rogu koła, aeriale. Przed zakupem takiego kija do hali porównaj go w ręku z kijem halowym tej samej marki o tej samej długości; u Gryphona karty podają około 480–490 g dla kompozytowych kijów halowych wobec około 515–535 g dla seniorskich modeli dwuodmianowych, u pozostałych marek masy na kartach nie ma.

  • Gryphon G26 (10 modeli) – Atomic DII, Bluesteel Pro25, Cobra DII, Diablo DII, Elan DII, Solo DII, Striker Pro25, Tour DII (37,5 i 38,5 cala), Tour Pro25 (36,5, 37,5 i 38,5 cala) oraz juniorski Tour Pro-J (34,5 i 35,5 cala). Pozostałe w długościach 36,5 i 37,5 cala.
  • Ritual Velocity (5 modeli) – Velocity 25 (32 i 34 cale), Velocity 45 (34 cale), Velocity 75 (37,5 cala), Velocity 95 (36,5 i 37,5 cala), Velocity Revolution (37,5 cala). Opis Velocity 25 wprost wymienia graczy rozpoczynających grę na trawie i w hali.
  • Ritual Ultra (3 modele) – Ultra 55 (36,5 cala), Ultra 75 (36,5 i 37,5 cala), Ultra Revolution (37,5 cala), z wygięciem extreme late bow w punkcie 200 mm.
  • Ritual Specialist (4 modele) – Specialist 55 (36,5 i 37,5 cala), Specialist 75 (36,5 cala), Specialist 95 (36,5 i 37,5 cala), Specialist Revolution (37,5 cala), zaprojektowane według producenta wokół drag flicka.
  • Ritual Finesse 55 – 37,5 cala, lżejsza odmiana z cieńszym trzonem.

Dla tych modeli nie podajemy cen w tym wpisie, bo jego tematem są kije halowe. Jeśli szukasz jednego kija na trawę i halę naraz, sprawdź kartę konkretnego modelu i zapytaj trenera, czy w danych rozgrywkach halowych taki kij ma sens przy twoim stylu gry.

Co jeszcze przyda się do kija halowego

Kij halowy pracuje w innych warunkach niż kij na trawę: główka szoruje o parkiet przy każdym przyjęciu, a w zatłoczonej hali lewa dłoń często jest blisko podłogi i kijów rywali. Trzy rzeczy warto sprawdzić razem z kijem.

  • Owijka – nowy kij ma owijkę fabryczną, ale po zmianie kija na smuklejszy trzon halowy chwyt może wymagać grubszej albo cieńszej owijki. Ritual podaje przy modelach Precision 25 Max Indoor i Precision 50 Max Indoor teksturowany grip Super Soft. Owijki różnej grubości znajdziesz w kategorii owijki na kij hokejowy.
  • Rękawica halowa – chroni lewą dłoń przy niskim prowadzeniu i przy grze pod bandą. Modele oznaczone do hali, w tym Gryphon Indoor Blockr i rękawice serii Ritual Vapor, są w kategorii rękawice do hokeja halowego i na trawę.
  • Taśma na główkę – chroni lakier dolnej części główki przed ścieraniem o parkiet. Po co się ją klei i jak zrobić to zgodnie z przepisami, opisaliśmy we wpisie o taśmie na główkę kija halowego.

Jak wybrać kij halowy w czterech krokach

  • Krok 1: długość. 34 lub 35 cali to Grays DB1Xi Dynabow Junior i Ritual Precision 10 Indoor Jr. Z piętnastu modeli seniorskich wszystkie mają 36,5 cala, a 37,5 cala wszystkie poza Gryphon Cobra Pro Indoor G26 i Elan Pro Indoor G26.
  • Krok 2: poziom według karty. Pierwszy sezon: drewno, Cobra Pro Indoor, Precision 10 Indoor, TK P4 LB Indoor. Regularna liga: Precision 25 Max Indoor, Elan Pro Indoor, TK P3 XLB Indoor, DB1Xi Dynabow. Wyczyn: Striker, Bluesteel i Tour DII Indoor, Precision 50 Max Indoor, TK P1 XLB Indoor, JB6GXi Jumbow Indoor.
  • Krok 3: profil. Ekstremalnie niski (Indoor DII, XLB, extreme low bow Ritual) pod grę techniką i uniesienie piłki przy strzale na bramkę; niski halowy albo Late Bow pod płaskie prowadzenie i podanie; Dynabow jako profil uniwersalny i Jumbow GX pod drag flick według Grays.
  • Krok 4: przymiarka. Weź kij do ręki z owijką, której używasz, i sprawdź chwyt w pozycji do prowadzenia piłki przy podłodze. W showroomie w Żernikach możesz porównać kilka modeli obok siebie.

Wśród siedemnastu kijów halowych ceny zaczynają się od 189 zł za juniorski Grays DB1Xi Dynabow Junior oraz 241 zł za seniorski Grays DB1Xi Dynabow (259 zł za Gryphon Cobra Pro Indoor G26). Jeżeli wahasz się między dwoma modelami albo długościami, napisz do nas z opisem pozycji, poziomu rozgrywek i wzrostu zawodnika. Wszystkie modele z tabeli i kije oznaczone do obu odmian znajdziesz w kategorii kije do hokeja halowego i na trawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *